Jak si ubalit Jointa?

10. ledna 2008 v 21:01 | Steve |  Marihuana
JOINT
Brko, klacek, špek, špalek to všechno jsou názvy pro to jedno. Všichni víme o čem je řeč. O krásném voňavém jointu.Teď se pokusím popsat jeho výrobu která je tak troch obřadem. Když se v hloučku sejde několik lidí s jediným úmyslem a zbožně sledují toho který jointa právě balí. Na výrobu nepotřebujete mnoho stačí jen cigaretový papírek, filtr, ten lze vyrobit například z vizitky(nejlepší jsou vizitky policajtů z protinarkotického), obalu od cigaret nebo z tvrdšího papíru, šikovné prsty a něco co se ubalí.
VÝROBA FILTRU
Filtr u jointa není od toho aby něco filtroval, ale slouží spíš jako chladič za který se joint drží. Na filtr stačí tvrdší papír který drží po srolování tvar a zase se nerozbalí. Velikost papírku na filtr není jinak stanovena, ale měl by mít tvar obdeníku. Délka filtru záleží na kuřákovi, šířka na velikosti jointu. Také lze koupit v trafice speciální filtry pod názvem Phill-try. Jde o bloček papírků na filtry s perforací. A navíc na každém je nakreslen konopný list. Takže tyto filtry zvýší estetický požitek.Phill-try se navíc vyrábějí v jakýchsi sériích takže jdou i sbírat jednotlivé série. Každá série se totiž trochu liší(jiný obrázek na filtru,jiná barva papíru,atd.). Teď už k samotné výrobě filtru. Připravený papírek vhodných rozměrů musíme srolovat do tenké ruličky. Lepší je papírek před rolováním přetáhnout přes hranu stolu, nebo mezi zuby. Líp se potom roluje.

PŘÍPRAVA PAPÍRKU
Papírky jsou k dostání v jakékoliv trafice pod názvem Cigaretové papírky. Prodávají se ve dvou velikostech, malé tzv. šedesátky, nebo velké, tzv. stovky.Jakou velikost požijete záleží jen na velikosti jointa který chcete ubalit. V případě že by jste chtěli ubalit opravdu něco VELKÝHO můžete papírky kombinovat lepením k sobě do tvarů písmen T,II nebo L.

SKLÁDÁNÍ DÍLŮ DOHROMADY
Teď už máme filtr i papírek a máme snad i něco co budeme balit. Vezmeme filtr a položíme ho na pravý nebo levý kraj papírku(podle toho jsme-li leváci nebo praváci) Papírek musíme mít položený tak aby byl stranou s lepidlem nahoru a dál od nás. Nyní se způsoby balení dělí na dvě možnosti. Výsledek je více méně stejný ale pro úplnost popíšu způsoby oba. Způsob č.1: Nyní papírek i s filtrem srolujeme do jakéhosi trychtýřku do kterého pak horem sypeme marihuanu smíchanou s tabákem*(je samozřejmě možné tabák vůbec nepřidávat).Když je trychtýřek skoro naplněn (nahoře musí zbýt asi centimetr prázdný)ještě vnitřek mírně upěchujeme aby se drahocenná náplň při hulení nesypala samovolně ven(to by byla přece strašná škoda). Na pěchování stačí jakýkoli předmět který se vejde do hrdla trychtýřku(tužka, cigareta, klacík atd. atd.) Už zbývá jen zbylí papírek zamotat (což je popsáno dále) a joint je hotov. Způsob č.2: Papírek s položeným filtrem držíme v jedné ruce tak že palcem a ukazováčkem držíme filtr s papírkem a zbylými prsty papírek podpíráme(méně zruční ho mohou mít položený ) a rukou druhou sypeme marihuanu(případně smíchanou s tabákem*) . Nyní už jointa zarolujeme. A to tak že uchopíme polotovar do obu rukou a palcem troch uválíme. Papírek potom zarolujeme, olízneme lepidlo a přilepíme na zbytek. Joint zatím nezavíráme ale ještě ho trochu upěchujeme popřípadě ještě trochu dosypeme.

UZAVŘENÍ
Tato část je už zas pro oba způsoby jednotná. Joint je již skoro hotový. Držíme ho ve svislé poloze filtrem dolů(obráceně to není ten nejlepší nápad J ).Vršek uzavřeme tak že papírek nahoře trochu zmačkáme a zakroutíme. Jointem je také dobře trochu zatřepat ze strany na stranu aby se náplň dostala blíže k filtru. A nyní pokud máme po ruce sirky nebo zapalovač můžeme začít vesele hulit.

UPÁLENÍ KONCE
Zakroucený konec jointu je třeba před samotným hulením upálit abychom zbytečně nevdechovali moc spáleného papíru. Upalování papíru je většinou spjato s rituálem rozdýcháváním jointu, tedy je tato akce velice důležitá a měl by se jí ujmout raději někdo zkušenější

DODATEK
Toto je návod jak ubalit "klasického" jointa. Samozřejmě existuje mnoho alternativních způsobů balení a vzhledů jointu, ale osobně jsem je nikdy nezkoušel a nedokážu si je ani představit v praxi. Zajímavý návod na netradičního jointa je na stránce Fly to joint. Teď už jen přeji hodně zábavy a úspěchy při balení.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 R R | 26. dubna 2012 v 10:38 | Reagovat

Moc díky, pomohl jsi mi.

2 David Šedivý David Šedivý | E-mail | 16. května 2014 v 21:41 | Reagovat

díky pomohli ste mi srolit skělyho špalka

3 nezletily nezletily | E-mail | 16. září 2015 v 22:21 | Reagovat

Je potřeba na joint cigaretový papírek? Nebo by stačilo rozříznout cigaretu vyndat tabák a dát trávu do prázdného papírku?

4 Zhulen.DR Zhulen.DR | E-mail | 20. února 2016 v 15:47 | Reagovat

[3]:na pořádnýho johna si prostě musíš koupit ocb(nebo jinou značku) jestli ti není ještě dost let tak to neřeš prodaj to fakt skoro všude do cigára to neubalíš nebo možná jo ale bude to sračka

5 corky corky | Web | 8. září 2016 v 23:23 | Reagovat

nebankovní půjčka pro každého :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama