Město bohů - Recenze

17. února 2008 v 0:22 | Steve |  Filmy, seriály...
MĚSTO BOHŮ / City of God / Cidade de Deus
Válka dětských gangů, chladnokrevné zabíjení nebo jak se stát králem dealerů drog? Tvrdá realita…
60tá léta, předměstí Ria de Janeira, Město bohů - projekt Brazilské vlády pro odsunutí spodiny společnosti. V okolí vládnou gangy brzy dospělých hochů. Přepadávání nákladních aut, vykrádání bank a obchodů jsou na denním pořádku. Nic zvláštního, každý už si na to zvykl. Nejznámější, tříčlenný gang v okolí, Trio Morte, obdivují všichni 10letí kluci. Účastní se krádeží a všichni chtějí být takoví jako oni.
70tá léta: Jeden z nejchytřejších a nejkrvežíznivějších mladíků, L'il Ze, zradí své starší druhy, aby sám mohl vládnout celému okolí. Na straně dobra jej přidržuje jenom jeho nejlepší kamarád Bene. Nastal čas přívalu kokainu a jiných omamných látek a není pro ně problém ovládnout i tento trh. Je úžasné sledovat jak se může mladý kluk dostat k dealování, jakými zkouškami musí projít než se stane plnohodnotným dealerem nebo dokonce, když se vyzná v počtech, jakýmsi manažerem prodeje.
Nepřátel není mnoho je však třeba eliminovat i těch pár neškodných. Mladí kluci na ulici hrající se na velké gangstery toho mohou litovat. Při přijímání nových členů do Zeova gangu, musí řádný člen prokázat svoje schopnosti. Zastřelení jednoho z malých nevinných kluků, dle svého výběru, jistě není jednoduchý čin.
80léta: Když "hodného" Beneho svedou cesty lásky, rozhodne se nadobro skončit se vším zlem a chce odejít z gangu. To se Zeemu nelíbí a jenom to přidá jeho násilnickým choutkám. Na druhé straně se však jeho tyranská vláda nelíbí okolí a tak se sesbírává protigang. Kdo z koho?
Celý film je poskládán do jakýchsi kapitol posunující děj v čase a popisující jednotlivé postavy, jakkoliv spojené s celým příběhem. Spojením všech příběhu je kluk jménem Rocket. Sám nesouhlasí se vším tím násilím a se svým oblíbeným fotoaparátem nás neutrálně provádí celým dějem. Pro to aby se dostal jako fotograf do novin, udělá skutečně všechno a při rozhodující přestřelce se mu to jistě podaří.
Film je určitě velkým překvapením, Gangy New Yorku jsou jenom takový slabý odvar a když jsem se až na konci dozvěděl, že je to nafilmováno podle skutečnosti, tím víc to umocnilo všechny myšlenky o tom, co jsem právě viděl.
Zdroj: filmy4you.info
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak často koukáš na telku? (nebo na filmy v počítači)

Každý den přes dvě hodiny. 16.3% (7)
Každý den. 18.6% (8)
Párkrát ze týden. 25.6% (11)
Párkrát za měsíc. 27.9% (12)
Nekoukám na televizi 11.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama