The IT Crowd - O seriálu

18. února 2008 v 23:37 | Steve |  Filmy, seriály...

O čem je The IT Crowd

Většina lidí si pod pojmem IT odborník představí zašlého, neupraveného troubu s umaštěnými vlasy a společenským kreditem distributora neodsávajících vysavačů Turbo Maximus. Přestože jsou tyto představy ve většině případů mylné (jsem z IT, tak musím opatrně ;-)), přesně takové typy nám seriál The IT Crowd představuje. Dva IT maníky pracující u velké společnosti Reynholm Industries. Krásná prosklená výšková budova se na hranici země mění v nehostinné smetiště starých počítačů, katalogů se spodním prádlem a červených dveří, jejichž otevření by způsobilo smrt deštných pralesů. S velkou námahou můžete najít uličky mezi zaprášenými regály s cedulkami "Nebezpečí smrti!" vedoucí k haldám nepořádku, ve kterých lze při troše snahy rozpoznat pracovní stoly.
Screenshot
Screenshot
Za jedním z těchto stolů můžete najít (a převážný čas pracovní doby najdete) Roye. Royova pracovní náplň dne obnáší především čtení komiksů, prohlížení katalagu spodního prádla a pojídání kuřecích stehýnek dodávaných v opravdových kýblech. Občas Royovi zazvoní telefon a Roy ho občas zvedne. Někdo volá o pomoc, nefunguje mu počítač. Obligátní všelék pro počítačovou techniku (restart) odbyde většinu otravných volajících, ale přesto někdy restart nestačí a tak je Roy nucen vstát a pracovat. Ovšem až dojí kýbl stehýnek a dočte si komiks.
Screenshot
Screenshot
Za druhým stolem povětšinou najdete Mosse, drobného klučinu s účesem ála Květák a brýlemi de la 'devatenácti palcová kola'. Tento jinak sympatický mladík (je mu 32 let) v první série snad nikdy opravdu nepracuje. Jednou honí pavouka, podruhé se směje zprasenému integrovanému obvodu a jindy si staví vlastní stresmetr, načež nevypnutím pájky způsobí požár. Kartami poněkud zamíchá jejich nový šéf - Jen, žena, IT odbornice schopná přijmout i odeslat email, volající odpojeným telefonem a pracující na vypnutém počítači. Po počátečním odporu obou typů lidí (Jen je společensky atraktivní mladá dáma) se dávají dohromady a Jen se stává neoddělitelnou součástí IT týmu.
Screenshot
Screenshot
Ovšem pracovní život ajeťáka se neodehrává jen v suterénu. I oni musí čas od času vyjít ze svého kutlochu mezi normální lidi, čímž díky jejich asocialitě vznikají kuriózní a vtipné scény jako rande s kouskem hovna na čele nebo s uklizečkou alias drtičkou dlažebních kostek. Někdy taková interakce člověka z IT s normálním člověkem vyústí v konflikt se zbraní typu dámská lodička, gumová pískací bota či prostě holé ruce. Naprosto samostatná kapitola je vztah ajeťák - žena. Navázat vztah pro člověka z IT je většinou nadlidský výkon a tak oba hrdinové žijí samotářský život plný trapasů, odmítnutí a prohlížení katalogů dámského spodního prádla.
Screenshot
Screenshot
Abych to shrnul do nějakého srozumitelnějšího formátu, seriál jednoduše pojednává o životních utrpení (při nichž se divák samozřejmě královsky baví) dvou pracovníků IT a jejich interakcí s lidmi žijícími nad povrchem. Většina scén se odehrává v interiérech, od deprimujících spodin suterénu po reprezentativní prostory výškové budovy velké společnosti. Jedná se o britskou záležitost, z čehož vyplývá i forma a logika humoru. Výkony všech herců jsou vynikající a třeba takovou Jen IMHO museli hodně dlouho hledat. Ženu s tak rozmanitou mimikou a gestikulací jen tak někde neuvidíte. Pro ty co seriál ještě neviděli, doporučuji shlédnout alespoň první díl - pokud Vás chytne, pak navěky. Pokud ne, nemá smysl koukat na další.
Screenshot
Screenshot

Zdroj: theitcrowd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak často koukáš na telku? (nebo na filmy v počítači)

Každý den přes dvě hodiny. 16.3% (7)
Každý den. 18.6% (8)
Párkrát ze týden. 25.6% (11)
Párkrát za měsíc. 27.9% (12)
Nekoukám na televizi 11.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama